tarifle

HABERLER

6

Kasım

2015

Beyza Piliç Geleneği Bozmadı

Beyza Piliç, "İhracat Şampiyonluğu Ödülleri"nde geleneği bozmayarak, Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) tarafından düzenlenen “İhracat Rekortmenleri Ödül Töreni”nde, bir kez daha ödüle layık görüldü.

Adana Sheraton Oteli’nde gerçekleştirilen ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de katıldığı törende, Türkiye’de kendi sektöründe en fazla ihracat yapan firmalar arasında ilk üçte yer alan ve ISO 500 listesine de giren Beyza Piliç, “İhracat Rekortmeni” ödülünü aldı.

Törende konuşan Ekonomi Bakanı Zeybekçi, “Ülkemizi uzun zamandır etkisi altına alan seçim atmosferi artık son buldu; artık zaman istikrar zamanı. Ülke olarak önümüzde devasa ekonomik problemler var. Hükümet olarak bunları çözmek için büyük çaba sarf edeceğiz. Ülkemizde istihdama katkı sağlayan, üreten ve döviz kazandıran tüm sanayiclerimizi yürekten kutluyorum.” dedi.

Beyza Piliç adına ödül alan Genel Müdür Recep Çalışkan ise, aldıkları bu ödülün, kendilerini daha çok çalışmaya teşvik edeceğini belirtti.

Törene Ekonomi Bakanı Zeybekçi’nin yanı sıra, Adana Milletvekilleri, Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, AKİB Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile birlikte çok sayıda iş adamı ve ihracatçı firma yetkililer katıldı. Tören, ödül alan firmalara plaketlerinin takdim edilmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.